§ 1 Struktura organizacyjna
1. Rafał Wach Fizjoterapia, świadczy usługi w ramach indywidualnej praktyki fizjoterapeutycznej, w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, zarejestrowanej pod nr REGON: 389479455.
2. Miejscem wykonywania działalności gospodarczej jest, w szczególności, ul. Skwierzyńska 20, 61-615 Poznań albo inne miejsce wskazane przez klienta.
§ 2 Cele i zadania podstawowe
1. Rafał Wach Fizjoterapia prowadzi prywatną indywidualną praktykę w zakresie usług fizjoterapii.
2. Przez usługi z zakresu fizjoterapii należy rozumieć wykonywanie działań leczniczych, prowadzonych przez specjalistę posiadającego tytuł naukowy magistra z zakresu fizjoterapii oraz posiadającego prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty o nr PWZF: 64851.
3. Do usług wskazanych w § 2 pkt 2, należy wykonywanie zabiegów leczniczych z zakresu:
a) Kinezyterapii;
b) Elementów terapii manualnej;
c) Terapii MTG, DNS, GTS;
d) Terapii blizn pooperacyjnych;
e) Terapii punktów spustowych;
f) Rehabilitacji ortopedycznej;
g) Rehabilitacji neurologicznej;
h) Treningu medycznego;
i) Rehabilitacji dzieci z wadami postawy;
j) Rehabilitacji sportowców.
§ 3 Udzielanie świadczenia
1. Pacjent, który zgłasza się do Rafał Wach Fizjoterapia zobowiązany jest do zapoznania się z treścią regulaminu placówki. Pacjent zobowiązany jest do przedstawienia aktualnego stanu zdrowia zgodnie ze stanem rzeczywistym i okazania posiadanej przez siebie dokumentacji medycznej.
2. Rafał Wach Fizjoterapia proponuje Pacjentowi rodzaj zabiegów, dokładnie określając ich cel, częstotliwość na podstawie zebranego wywiadu, okazanej dokumentacji medycznej oraz przeprowadzonego badania i analizy innych dokumentów, które Pacjent udostępnił.
3. Rafał Wach Fizjoterapia może odmówić udzielenia świadczenia w przypadku:
a) Stawienia się Pacjenta w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających;
b) Spóźnienia się Pacjenta na wskazana wizytę dłużej niż 10 minut, o ile terapeuta oceni, że pozostały czas jest niewystarczający do przeprowadzenia świadczenia;
c) Braku współpracy Pacjenta z terapeutą, w szczególności w przypadku: braku wykonania badań zleconych przez specjalistę, niewykonywanie zleconych ćwiczeń, nieprzestrzeganie zaleceń zdrowotnych zleconych w trakcie wizyty oraz braku raportowania o swoim stanie zdrowia na prośbę terapeuty w określonych interwałach czasowych pomiędzy wizytami;
d) Kiedy terapeuta oceni, że nie posiada odpowiednich kwalifikacji, celem przeprowadzenia należytego świadczenia medycznego.
4. Decyzję o liczbie zabiegów, formie terapii i czasie ich trwania, a także kolejności podejmuje terapeuta.
5. Czas trwania wizyty uzależniony jest od stanu Pacjenta, reakcji Pacjenta na zabieg, stanu psychicznego oraz innych czynników, które terapeuta bierze pod uwagę. Zazwyczaj minimalny czas wizyty to 30 minut a maksymalny 60 minut – co bywa zmienne i jest zależne od czynników wskazanych powyżej. Czas trwania wizyty może być zarówno skrócony jak i wydłużony o ile tego będzie wymagać indywidualny przypadek danego Pacjenta. Ostateczną decyzję na temat długości zabiegu podejmuje wyłącznie terapeuta na podstawie swojej najlepszej dostępnej w danym czasie wiedzy.
§ 4 Rejestracja pacjentów i zasady odwoływania wizyt
1. Rejestracja pacjentów odbywa się osobiście lub telefonicznie.
2. Dzień przed umówioną wizytą, Pacjent otrzymuje przypomnienie o terminy umówionej wizyty w formie wiadomości SMS i/lub email.
3. Rejestrując się na wizytę Pacjent potwierdza zapoznanie się z powyższym regulaminem i akceptuje jego treść.
4. W przypadku chęci odwołania lub przeniesienia wizyty na inny termin, Pacjenci proszeni są o uprzedzenie o zmianie co najmniej w terminie 24 godzin przed planowanym zabiegiem. W przypadku wizyt poniedziałkowych – odwołanie wizyty powinno nastąpić do poprzedzającego piątku do godziny odpowiadającej godzinie zabiegu. W przypadku wizyt następujących po dniach wolnych/świętach odwołanie wizyty powinno nastąpić do godziny odpowiadającej godzinie zabiegu w dniu roboczym poprzedzającym dzień świąteczny. Odwołanie wizyty winno nastąpić poprzez wiadomość SMS/kontakt telefoniczny.
5. Odwołanie wizyty później niż do 24 godzin przed zaplanowanym terminem wizyty lub niestawienie się na wizytę skutkuje pobraniem opłaty w wysokości 100% ceny umówionej wizyty. Należność zostanie doliczona do rachunku podczas kolejnej wizyty lub będzie płatna przelewem nie później niż do 7 dni po dacie zaplanowanego zabiegu.
§ 5 Prowadzenie dokumentacji medycznej
1. Rafał Wach Fizjoterapia prowadzi dokumentację medyczną świadczeń oraz zapewnia ochronę danych osobowych w tej dokumentacji.
2. Rafał Wach Fizjoterapia prowadzi wyżej wymienioną dokumentację przy pomocy specjalistycznego programu ZAREJESTROWANI.PL, który w ramach prowadzonej współpracy chroni m.in zebrane na serwerze dane osobowe i dane z dokumentacji medycznej. W ramach programu ZAREJESTROWANI.PL, e-mail oraz obsługuje kalendarz fizjoterapeuty.
3. Rafał Wach Fizjoterapia udostępnia dokumentację medyczną zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. O prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz. U z 2009 r. NR 52 poz. 417 z późn. zm):
a) Nieodpłatnie w formie skanu przesłanego za pośrednictwem wiadomości e-mail / lub w formie pdf;
b) Odpłatnie w postaci kserokopii za opłatą 1 zł / 1 stronę.
§ 6 Opłaty za zabiegi
1. Płatność za zabiegi jest realizowana za pomocą gotówki bądź przelewu na rachunek wskazany przez Rafał Wach Fizjoterapia.
2. Po dokonaniu opłaty Pacjent otrzymuje paragon fiskalny / fakturę.
3. Pacjent może na wyraźną prośbę uzyskać fakturę w terminie ustawowym, jednak jest zobowiązany do zwrócenia zebranych wcześniej paragonów fiskalnych wystawiającemu fakturę.
4. Opłata za zabieg nie wiąże się z czasem przeprowadzonego zabiegu, ilością zastosowanych technik oraz efektywnością terapii.
§ 7 Prawa i obowiązki pacjenta
1. Pacjent ma prawo do:
a) Poufności;
b) Rzetelnej informacji o proponowanych metodach leczenia;
c) Rzetelnej informacji o przeciwwskazaniach do proponowanych form i technik leczenia; d) Rzetelnej informacji o możliwych działaniach niepożądanych po wykonanym zabiegu;
e) Rzetelnej informacji o możliwych skutkach pozabiegowych oraz konsekwencjach niepodjęcia leczenia;
f) Świadczeń wykonywanych przez wykwalifikowany personel;
g) Pomocy i wyjaśnień o sposobie przygotowania się do zabiegów oraz postępowania po zabiegach.
2. Obowiązki Pacjenta:
a) Zapoznanie się z Regulaminem Rafał Wach Fizjoterapia;
b) Przestrzegania ładu oraz porządku na terenie miejsca świadczenia usług przez Rafał Wach Fizjoterapia;
c) Przedstawienia aktualnego stanu zdrowia i okazania posiadanej dokumentacji medycznej;
d) Informowania osoby wykonującej zabieg o aktualnych i przebytych schorzeniach, przeciwwskazaniach do terapii lub planowanych zabiegów;
e) Natychmiastowego zgłaszania osobie wykonującej zabieg wszelkich dolegliwości, bólu, dyskomfortu i innych pojawiających się podczas zabiegu lub po jego wykonaniu;
f) Stosowania się do zaleceń osoby wykonującej zabieg.